Gerard Mc Chrystal Saxofon

 

Gerard McChrystal pochází z Derry, severního Irska. O hru na saxofon se začal vážněji zabývat v roce 1983 a již v roce 1989 debutoval koncertem s londýnskou filharmonií.

Spolupracoval s dalšími orchestry např: Orchestra San Francisco, Opera House, Stuttgart Stattsorchestrer, National Symphony Orchestra of Ireland, BBC Scottich Symphony Orchestra, BBC National Orchestra of Wales a BBC Concert Orchestra.

V roce 2003 se stal prvním saxofonistou z Velké Británie /Irska , který se zúčastnil koncertního vystoupení na Světovém saxofonovém kongresu v Minneapolis (USA).

Posléze,tentýž rok vystupoval na BBC 's Proms in the Park.

Gerard má solová vystoupení  v San Francisco Opera House, National Concert Hall,(Dublin)Wigmore Hall a Royal Albert Hall ( Londýn ), Queen's Hall (Edinburg ),St.David's Hall (Cardiff ).

Vystupoval také v jižní Africe, Indonesii, USA, Korei, Azerbajdžanu, Německu,Belgii, Itálii a po celém Irsku.

Gerard premieroval koncerty od Sira Malcoma Arnolda, Johna Metcalfa, Iana Wilsona a Dave Heath. Spolupracuje s umělci, skladately a soubory v mnoha zemích světa. Např. spolupracuje se The Soweto String Quartet ( Jižní Afrika ), The State Orchestra v Azerbajdžánu ( Baku ), KBS Symphony orchestra ( Korea ), The Karol Symanovwski String Quartet z Polska,se skotským tenoristou Tommy Smith, s bicím souborem Ensemble Bash, Irskou vokální skupinou Anuna a s australským kytaristou Craig Ogden.

Jeho posledním projektem je program New Celtic Music se The Smith Quartet v Camden Music ( Londýn ) kde Gerard uveřejňuje řadu skladeb od Ian Wilson, Dave Heath, Gary Carpenter a Tommy Smith.

Gerard je profesorem hry na saxofon v Trinity College of Music ( Londýn ) a je také učitelem na Royal Welsh College of Music & Drama ( Cardiff ).

V roce 2006 uvede dvě nová CD. První  má název Pluck, Blow s kytaristou Craig Ogden v produkci Meridian Records ( Londýn ). Má  rysy funky new crossover z Irska, UK, Německa a Austrálie. Druhé CD,které nahrál se Smith Quartet je v RTE fm  lyrické náladě.

V červenci Gerard bude vystupovat v koncertu od Johna Metcalfa na World Saxophone Congress v Lubljani Ve Slovinsku.

 

Toto o něm napsali:                                            webová stránka Gerarrda McChrystala