William Godfree skladatel

Description: image001William Godfree se narodil v Londýně, kde také navštěvoval Guidhall School of Music and Drama v  oboru hry na klavír a kompozice.

V roce 1976 ,po absolvování etapy studia na Oxfordu, začal vyučovat a v následujícím období působil jako vedoucí hudebního oddělení na Highfield School v Liphooku.

Pracoval s různými sborovými tělesy jihovýchodní strany od Twickenhamu do Haslemere a také vedl v průběhu několika let Dolmetsch Summer School Choir.

V době kdy neučil, skládal hudbu pro televizi, divadlo a skladby pro koncertní provedení. Jeho „Folia Variations“ , která byla objednána varhaníkem Christopherem Herrick, byla poprvé provedena na Newbury Festival a byla nahrána rozhlasovou společností Radio 3, jeho „Requiem“ se několikrát provádělo v Londýně, Paříži, Norsku a jiných zemích.

Muzikál „Injuns“, amerikanizované přepracování „The Tempest“ byl publikovaný v roce 1994 a nedávno byl vydán znovu.

Je autorem několika děl pro hudební divadlo, kantát pro dětský sbor, 3 suit pro školní orchestr a hudby pro seriál „The Little World of Don Camillo“.

Na jaře roku 2002 se uskutečnila premiéra jeho skladby pro řečníka a orchestr „Aladin and the Magic Lamp“ objednaná Southern Orchestra Concerts Society.

V  podzimu roku 2004, v průběhu dvou týdnů byla  provedena  nedávno napsaná opera a sborová symfonie.

V době relaxace hraje hu dbu 20 - 30 -tých let s „ Add Hock Trio“ a v kabaretu s Hampsihire MP Michaelem Matesem.