Rustem Kudoyarov    klavír

Je absolventem speciální hudební školy v Kazachstánu ( 1988).Po ukončení konzervatoře v Kazachstánu v roce 1993 ve třídě profesora N.A.Fominoje si prodloužil studia ve formě aspirantské stáže. Tato studia v roce 1996 ukončil.

S koncertním vystupováním začal již v období studia.

 Rustem úspěšně vystupoval s klavírními recitály po celém Rusku, Ukrajině, Německu, Španělsku, Velké Británii, Norsku a Dánsku.

Klavírista spolupracuje s takovými orchestry jako je Státní symfonický orchestr Tatarstan, symfonický orchestr ve Valencii, Charkovský filharmonický orchestr, Smolenský komorní orchestr a jinými.

Rustem se také zúčastnil festivalů např. D.Šostakoviče v Berlíně, Pianofórum v Kazani, mezinárodního festivalu „ Hudba přátel“ v Moskvě, mezinárodního festivalu komorní hudby v Trondchejme ( Norsko), mezinárodního festivalu současné hudby „Evropa -Asie“.

Je také laureátem mezinárodních soutěží např. soutěže Jose Iturbi ve Valencii (1996 ) , Konzerteum v Řecku (1996 ),vítězem Všeruské soutěže klavíristů (Safonova soutěž ) v Kazani (1997 ).

Vybavený vrcholnou sólistickou technikou se také velmi zabývá spoluprací s komorními ansámbly.

Umělec má na svém kontě velký a různorodý repertoár pro sólový klavír a klavír v různých komorních sestavách.

Nahrává pro televizi a rozhlas.

Mimo koncertování se Rustem Kudyarov zabývá pedagogickou činností, v současnosti učí na mezinárodních letních kursech ve Frenshammu (Velká Británie ), a od září roku 2001 učí na Moskevské státní konzervatoři P.I.Čajkovského.

V budoucnosti Rustem Kudoyjarov připravuje vystoupení s MKFO, v plánech umělce na sezónu 2005 - 2006 je také účast na festivalech, koncerty v Rusku a v zahraničí.