Alexander  Trostiansky   profesor  moskevské  konzervatoře.

 

Narozen roku  1972  v Novosibirsku v hudební rodině. Je absolventem hudební školy  M.Liberman.  Na moskevskou konzervatoř nastoupil roku 1990 a absolovoval  ji doktoranským  studiem u profesorky I.Bochkové.

 

A.Trostiansky je  vítězem několika mezinárodních prestižních soutěží např.  první místo v  N.Paganiniho v roce1990 v Genoa, v Oxfordu kde  obdržel první cenu  v Centre  d´Arts -1996  a zvítězil  v Čajkovského soutěž v Moskvě  -1998,jako první houslista  v Davidova Quarteta získal první ceny na soutěži  v Římě  1991-1993, taktéž se v komorním duu s Dinou Vainshtein  úspěšně zúčastnil soutěží F.Schuberta a  Mezinárodní soutěže soudobé  hudby  v Gratzu / Rakousko/  kde se stal vítězem  v letech 1997 – 2000.

V průběhu let  2001 -2  založil velmi úspěšné komorní  duo s harfistkou Annou Verkholantsevovou,  sponsorované nadací Viktora Salviho. Po dobu  svoji existence toto duo  koncertovalo např. v Londýně,ve Venice,,  San Franciscu,Chicago a v New  Yorku.  Egan records v roce 2001 vydal  jejich konzert  na CD.

 Jako sólista se  Alexander  Trostiansky uvedl na festivalech např.  Moskevský podzim, Musik im Michel, Prosincové  večery /na počest S.  Richtera/ a jiných.

 Koncertoval nejen sólově  ale i v různých komorních sdruženích  v  zemích jako např. Bulharsko, Kanada,  Česká  republika, Německo, Anglie, Luxembursko, Makedonie, Polsko, Slovinsko,  Turecko, USA, Francie a po celém Rusku.

A.  Trostiansky  také vystoupil s Moskevským  smyčcovým orchestrem ( s dirigentem. Y.Bashmetem)

V roce 1996  absolvoval  turné po USA, jehož součástí byl i koncert v Carnegie Hall.

 Působil  také jako první houslista v Romantic triu Moskevské  filharmonické společnosti  ,pod jejíž patronací trio  vystupovalo po  celé Evropě  a Rusku.

Alexander  Trostiansky se stal asistentem prof.I Bochkové  na Moskevské konzervatoři v roce  1997 a profesorem tamtéž  v roce 1999.

 V součastnosti vyučuje také na mistrovských  kurzech   v Canadě, Anglii, Francii  ,  Rusku a Korei.

Nahrává pro  společnosti  Melodia , Vista Vera, Chandos, Dovani a Egan  Labe.